Detektory ALKOHOLU

Wybieramy alkomat

Zanim zakupimy alkomat trzeba się będzie poważnie zastanowić nad tym, co wybrać. Wybór jest bardzo duży i to wielki plus, ale czy to nam się będzie opłacało? Wiele osób wszystko przelicza sobie dokła czytaj więcej »

kombinezony ochronne

Ochrona całego ciała

Jeśli kupimy kombinezon wykonany przez profesjonalną firmę to można chodzić w nim przez długi czas i to całkowicie bezpiecznie. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne i trzeba mieć tego świadomość. Nie waż czytaj więcej »

odzież robocza

Jaką odzież stosować?

W wielu zawodach można stosować własną cywilną odzież. To na pewno jest łatwiejsze dla pracodawcy, który nie musi ponosić większych kosztów. Oczywiście nic nie ma za darmo i trzeba będzie pracownikom czytaj więcej »

ubrania robocze

Bezpieczna praca

W pracy zarabiamy pieniądze i bardzo często nie patrzymy na to czy wykonujemy swój zawód bezpiecznie czy jednak nie za bardzo. Szkoda, że właśnie w taki sposób do tego tematu podchodzimy, bo później czytaj więcej »

okulary ochronne

Jakie okulary kupić do ochrony?

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jakie kupić okulary do ochrony oczu to pamiętajcie o tym, że zawsze trzeba sprawdzać ich parametry. Ceny okularów ochronnych są bardzo różne, bo ich przeznaczenie jes czytaj więcej »

ochraniacze słuchu

Praca w hałasie

Niestety są takie zawody, które wymagają pracy w dużym hałasie. Ktoś to musi robić i trzeba zadbać o to żeby ryzyko utraty słuchu zmniejszyć do minimum. W Polsce jest coraz lepiej z przepisami BHP i czytaj więcej »

APTECZKI

Zaopatrzenie do apteczki

W każdym domu powinna znajdować się dobrze wyposażona apteczka. To nie są jakieś wielkie koszty żeby mieć podstawowy asortyment, który może się przydać w każdej chwili. Jeśli nie nam to może sąsiad s czytaj więcej »

Kombinezony OCHRONNe

Gdzie kupić oryginalny kombinezon?

Wiele osób szuka kombinezonów w sklepach. Nie zawsze łatwo jest je dostać. Wszystko zależne będzie do tego, jakiego kombinezonu szukamy. Inaczej podchodzą do tego osoby, które pracują w domu chcą w o czytaj więcej »

detektory alkoholu

Alkomat w samochodzie

W niektórych krajach osoby uzależnione od alkoholu mają w samochodach specjalne urządzenia, które badają ich stan trzeźwości. Jeśli nie sprawdzą stanu trzeźwości albo nie będzie on zgodny z normami t czytaj więcej »

 

Jakie okulary kupić do ochrony?

okulary ochronne

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jakie kupić okulary do ochrony oczu to pamiętajcie o tym, że zawsze trzeba sprawdzać ich parametry. Ceny okularów ochronnych są bardzo różne, bo ich przeznaczenie jest różne. Jedna osoba kupi sobie okulary za pięć złotych, bo nie pracuje w trudnych warunkach, a chce w nich kosić trawnik. To wystarczy, ale jeśli chcemy bardziej wymagające okulary ochronne to trzeba będzie wydać znacznie więcej. Oczywiście nie będą to jakieś astronomiczne sumy, ale na pewno niewspomniane kilka złotych. Trzeba się będzie liczyć z wydatkami rzędu kilkudziesięciu złotych. To wystarczająco dużo żeby można było czuć się znacznie bezpieczniej podczas wykonywania prac w swojej firmie.

Parametry okularów

Okulary powinny być bardzo lekkie, bo tylko wtedy komfort noszenia się podnosi. Jeśli cały czas musimy przebywać w takich okularach to na pewno będzie to idealne rozwiązanie. Byłoby bardzo dobrze gdyby okulary były odporne na zarysowania oraz na parowanie. Jedno i drugie jest utrapieniem pracowników i dlatego wiele razy zamiast chodzić i pracować w takich okularach rezygnują z nich.

dobre okulary ochronne

W zależności od warunków, w jakich pracujemy okulary mogą mieć różnego koloru szybki. Jeśli jest to praca wewnątrz to chcemy mieć jak najwięcej światła, czyli wybieramy okulary przezroczyste, ale jeśli pracujemy na słońcu to chcemy mieć przyciemnioną szybkę z odpowiednimi filtrami. Pamiętajmy również o tym, że wszystkie kupowane przez nas okulary powinny mieć odpowiednie atesty i certyfikaty dopuszczające je do sprzedaży.