Detektory ALKOHOLU

Wybieramy alkomat

Zanim zakupimy alkomat trzeba się będzie poważnie zastanowić nad tym, co wybrać. Wybór jest bardzo duży i to wielki plus, ale czy to nam się będzie opłacało? Wiele osób wszystko przelicza sobie dokła czytaj więcej »

kombinezony ochronne

Ochrona całego ciała

Jeśli kupimy kombinezon wykonany przez profesjonalną firmę to można chodzić w nim przez długi czas i to całkowicie bezpiecznie. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne i trzeba mieć tego świadomość. Nie waż czytaj więcej »

odzież robocza

Jaką odzież stosować?

W wielu zawodach można stosować własną cywilną odzież. To na pewno jest łatwiejsze dla pracodawcy, który nie musi ponosić większych kosztów. Oczywiście nic nie ma za darmo i trzeba będzie pracownikom czytaj więcej »

ubrania robocze

Bezpieczna praca

W pracy zarabiamy pieniądze i bardzo często nie patrzymy na to czy wykonujemy swój zawód bezpiecznie czy jednak nie za bardzo. Szkoda, że właśnie w taki sposób do tego tematu podchodzimy, bo później czytaj więcej »

okulary ochronne

Jakie okulary kupić do ochrony?

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jakie kupić okulary do ochrony oczu to pamiętajcie o tym, że zawsze trzeba sprawdzać ich parametry. Ceny okularów ochronnych są bardzo różne, bo ich przeznaczenie jes czytaj więcej »

ochraniacze słuchu

Praca w hałasie

Niestety są takie zawody, które wymagają pracy w dużym hałasie. Ktoś to musi robić i trzeba zadbać o to żeby ryzyko utraty słuchu zmniejszyć do minimum. W Polsce jest coraz lepiej z przepisami BHP i czytaj więcej »

APTECZKI

Zaopatrzenie do apteczki

W każdym domu powinna znajdować się dobrze wyposażona apteczka. To nie są jakieś wielkie koszty żeby mieć podstawowy asortyment, który może się przydać w każdej chwili. Jeśli nie nam to może sąsiad s czytaj więcej »

Kombinezony OCHRONNe

Gdzie kupić oryginalny kombinezon?

Wiele osób szuka kombinezonów w sklepach. Nie zawsze łatwo jest je dostać. Wszystko zależne będzie do tego, jakiego kombinezonu szukamy. Inaczej podchodzą do tego osoby, które pracują w domu chcą w o czytaj więcej »

detektory alkoholu

Alkomat w samochodzie

W niektórych krajach osoby uzależnione od alkoholu mają w samochodach specjalne urządzenia, które badają ich stan trzeźwości. Jeśli nie sprawdzą stanu trzeźwości albo nie będzie on zgodny z normami t czytaj więcej »

 

Jaką odzież stosować?

odzież robocza

W wielu zawodach można stosować własną cywilną odzież. To na pewno jest łatwiejsze dla pracodawcy, który nie musi ponosić większych kosztów. Oczywiście nic nie ma za darmo i trzeba będzie pracownikom oddawać za pranie tych ubrań, ale w ostatecznym rozrachunku i tak wychodzi to o wiele taniej. Normalnie trzeba byłoby zlecić firmie wyprodukowanie ubrań dla konkretnej firmy z napisami czy bez. Wszystko będzie zależne, co to za firma. To musi sporo kosztować, a tak pracownicy sami przynoszą swoją cywilna odzież i problem znika.

Kiedy nie może być zastosowana cywilna odzież?

Nie wszędzie i nie zawsze odzież ochronna przynoszona z domu może być stosowana w zakładzie pracy. Co na to ma wpływ? Przede wszystkim sama praca, jaką wykonujemy. Jeśli przepisy jasno mówią i określają, jakie ubrania ma mieć pracodawca to trzeba spełnić te wymogi. Jeśli pracownik stoi przy maszynie, która stwarza zagrożenie czy to wysoką temperaturą czy chemikaliami to nie można stać w spodniach, które przynieśliśmy w domu, bo w każdej chwili może dojść do wypadku. Wystarczy jedna mała kropla żeby mieć poważne problemy zdrowotne. Nie można aż tak ryzykować, dlatego trzeba zastosować się do przepisów i kupić dokładnie takie kurtki, spodnie, rękawice, czapki, buty, jakie spełniają wszystkie wymogi. odzież robocza czy ochronna ma poprawiać nasze bezpieczeństwo, jeśli jest taki wymóg to, dlatego trzeba dopilnować tego żeby wszystko było w jak najlepszym porządku. Kupno odzieży roboczej to dzisiaj żaden problem, a zatem nie ma, co czekać aż dojdzie do jakiegoś wypadku z udziałem naszych pracowników. odzież robocza i ochronna to nie tylko logo firmy, ale również poprawa bezpieczeństwa.

dobra odzież robocza

To jest najważniejsze i trzeba o tym pamiętać. Nie liczą się koszty tam gdzie można poprawić bezpieczeństwo ludzi pracujących. Dobrze, że obecnie jest wiele przepisów, które trzeba respektować i które są regularnie sprawdzane. BHP jest najważniejsze i nawet, jeśli pozorni wydaje nam się, że to bez sensu i niepotrzebne to wiele osób dzięki zastosowaniu profesjonalnej i bardzo dobrej jakościowo odzieży ochronnej uratowało swoje zdrowie. Niestety to, co sami robimy ma również wpływ na jakość pracy, ale pracodawca nie może stać przy każdym pracowniku i sprawdzać czy na pewno zrobił on dokładnie to co trzeba. Pracodawca daje odzież roboczą i ochronną i sprawdza czy pracownik zakłada ją na siebie, ale kiedy szefa nie ma pracownik bardzo często zdejmuje to, co ma go chronić i wtedy, jeśli dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia to konsekwencje będą bardzo duże.