Detektory ALKOHOLU

Wybieramy alkomat

Zanim zakupimy alkomat trzeba się będzie poważnie zastanowić nad tym, co wybrać. Wybór jest bardzo duży i to wielki plus, ale czy to nam się będzie opłacało? Wiele osób wszystko przelicza sobie dokła czytaj więcej »

kombinezony ochronne

Ochrona całego ciała

Jeśli kupimy kombinezon wykonany przez profesjonalną firmę to można chodzić w nim przez długi czas i to całkowicie bezpiecznie. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne i trzeba mieć tego świadomość. Nie waż czytaj więcej »

odzież robocza

Jaką odzież stosować?

W wielu zawodach można stosować własną cywilną odzież. To na pewno jest łatwiejsze dla pracodawcy, który nie musi ponosić większych kosztów. Oczywiście nic nie ma za darmo i trzeba będzie pracownikom czytaj więcej »

ubrania robocze

Bezpieczna praca

W pracy zarabiamy pieniądze i bardzo często nie patrzymy na to czy wykonujemy swój zawód bezpiecznie czy jednak nie za bardzo. Szkoda, że właśnie w taki sposób do tego tematu podchodzimy, bo później czytaj więcej »

okulary ochronne

Jakie okulary kupić do ochrony?

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jakie kupić okulary do ochrony oczu to pamiętajcie o tym, że zawsze trzeba sprawdzać ich parametry. Ceny okularów ochronnych są bardzo różne, bo ich przeznaczenie jes czytaj więcej »

ochraniacze słuchu

Praca w hałasie

Niestety są takie zawody, które wymagają pracy w dużym hałasie. Ktoś to musi robić i trzeba zadbać o to żeby ryzyko utraty słuchu zmniejszyć do minimum. W Polsce jest coraz lepiej z przepisami BHP i czytaj więcej »

APTECZKI

Zaopatrzenie do apteczki

W każdym domu powinna znajdować się dobrze wyposażona apteczka. To nie są jakieś wielkie koszty żeby mieć podstawowy asortyment, który może się przydać w każdej chwili. Jeśli nie nam to może sąsiad s czytaj więcej »

Kombinezony OCHRONNe

Gdzie kupić oryginalny kombinezon?

Wiele osób szuka kombinezonów w sklepach. Nie zawsze łatwo jest je dostać. Wszystko zależne będzie do tego, jakiego kombinezonu szukamy. Inaczej podchodzą do tego osoby, które pracują w domu chcą w o czytaj więcej »

detektory alkoholu

Alkomat w samochodzie

W niektórych krajach osoby uzależnione od alkoholu mają w samochodach specjalne urządzenia, które badają ich stan trzeźwości. Jeśli nie sprawdzą stanu trzeźwości albo nie będzie on zgodny z normami t czytaj więcej »

 

Bezpieczna praca

ubrania robocze

W pracy zarabiamy pieniądze i bardzo często nie patrzymy na to czy wykonujemy swój zawód bezpiecznie czy jednak nie za bardzo. Szkoda, że właśnie w taki sposób do tego tematu podchodzimy, bo później już jest za późno i trzeba z tym żyć. Do wypadków w pracy dochodzi bardzo często. Nie słyszmy o tym, bo się tym tematem nie interesujemy, ale to nie znaczy, że nie jest to coś, co się bardzo często pojawia. Mało tego, jeśli dostaniemy odzież roboczą czy ochronną od pracodawcy to nie chcemy jej zakładać. Mamy buty, ale są mało wygodne, za ciężki, nie wyglądają dobrze. To ma być praktycznie, a nie estetyczne. Jeśli ma nam coś upaść na nogę i połamać palce to lepiej żeby były specjalistyczne buty, które uchronią nas w jakiejś części. Jeśli na budowie trzeba nosić kask to lepiej to zrobić. Jeśli spadnie nam coś na głowę to doznamy obrażeń, ale wyjdziemy z tego, w przypadku braku kasku może nie być, co zbierać z naszej głowy. To, dlatego trzeba się nad wszystkim poważnie zastanowić. Wszystko ma swoje miejsce i wszystko jest w jakiś sposób uzasadnione, dlatego trzeba przestrzegać praw, jakie ktoś ustalił. Tylko wtedy będziemy bezpieczniejsi w pracy. Trzeba również na miejscu pracy włączyć myślenie, bo nawet najbardziej odporna odzież robocza nic nam nie pomoże, jeśli będziemy sami robić wszystko żeby doszło podczas naszej pracy do wypadku.

Odzież ochronna

W zawodach, które narażone są na częstszy kontakt w prądem, wodą, zimnem, wysoką temperaturą, chemią trzeba zadbać o to żeby odzież ochronna była wykonana z najlepszych materiałów. Tylko wtedy pracownicy będą bardzo bezpieczni. Dobrze, że dzisiaj nie ma problemu żeby znaleźć takie ubrania, jakie są nam potrzebne. Nie ma znaczenia czy pracujemy, jako spawacza, strażak, górnik czy pracownik petrochemii. Zawsze znajdzie się sposób na to żeby można było szybko i skutecznie wybrać dla siebie dokładnie takie stroje, o jakie nam chodzi. Sprawdzajmy jedynie ich jakość i przeznaczenie.

dobre ubrania robocze

Jeśli mają być odporne na temperaturę to warto sprawdzić, na jaką i czy zakładając taką kurtkę, spodnie, rękawice będziemy bezpieczni. Polacy muszą sobie wreszcie uświadomić, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zarobek również jest ważny, ale jeśli nie straci zdrowie to nic się już nie zarobi. Odpowiednio dobrana ubrania robocze gwarantuje jakość naszej pracy. Pracodawca powinien zapewnić każdemu pracownikowi dokładnie takie warunki i odzież, jakie są mu potrzebne. Spełnianie wszystkich norm BHP jest bardzo ważne i jeśli się tego nie zrobi to osoba odpowiedzialna będzie musiała liczyć się ze sporymi konsekwencjami. Włącznie z wwiezieniem i wysokimi karami finansowymi.