alicjawosik.pl

Strata punktów mistrza rozgrywek angielskich i niesamowite starcie w meczu kolejki! Tottenham ograł Manchester City po trafieniu w końcówce!

Strata punktów mistrza rozgrywek angielskich i niesamowite starcie w meczu kolejki! Tottenham ograł Manchester City po trafieniu w końcówce!

03.03.2022, 14:28

Ekstraklasa angielska jest w tej chwili najtrudniejszą ligą piłkarską na świecie i wielu sympatyków piłkarskich na całym świecie jest tego zdania. Swoją markę Premier League budowała od dekad, a doskonałym tego dowodem są wyniki oglądalności, które te rozgrywki osiągają co rundę. Kluby z ekstraklasy angielskiej niemalże co sezon doskonale wyglądają w pucharach europejskich i warto uświadomić to sobie. To, że obecnym mistrzem rozgrywek Champions League jest Chelsea FC, czyli drużyna z angielskiej ligi jest tego fantastycznym przykładem. Manchester City także ma ochotę na wygraną w tych prestiżowych pucharowych rozgrywkach i nie podlega to wątpliwości. Gracze City zakwalifikowali się do finałowego spotkania Champions League w poprzednim roku, ale wtedy musieli uznać wyższość klubu prowadzonego przez Thomasa Tuchela. To bez wątpienia był gigantyczny policzek dla trenera City Pepa Guardioli, który w teraz trwającym sezonie wzniesie się na wyżyny, żeby wygrać upragnione trofeum europejskie.

Warto wziąć pod uwagę, że mistrz Premier League jest na doskonałej drodze, by ułatwić sobie drogę po trofeum Champions League. Nad pozostałymi zespołami wypracowali sobie sporą przewagę w ekstraklasie angielskiej, co da im szansę bardziej skoncentrować się na europejskich zmaganiach. Piłkarze mistrza ligi angielskiej rywalizowali londyńskim Tottenhamem w sobotnie popołudnie i bez najmniejszych wątpliwości nie oczekiwali tak wymagającego meczu. Dynamicznie wyruszyła z atakami od samego początku ruszyła ekipa Tottenhamu, czego rezultatem był gol już po 4 minutach spotkania. Piłkarze mistrza Premier League byli zobligowani ruszyć do gonienia wyniku. Gdy futbolówkę do bramki w trzydziestej szóstej minucie umieścił Ikay Guendogan doprowadzając w ten sposób do rezultatu remisowego kibice z Manchesteru z pewnością się ucieszyli. W drugiej połowie meczu do głosu znowu doszli goście, którzy z pomocą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Wyglądało na to, iż spotkanie zakończy się trzema punktami dla Tottenhamu Hotspur, ale w 92 minucie z karnego strzelił Riyad Mahrez. W 95. minucie arbiter spotkania zarządził jedenastkę dla gości. Kane przemienił jedenastkę na gola i w ten sposób dał komplet punktów dla Tottenhamu z Londynu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij